Domek z bajki 3-, 4-, 5-, 6-latki WSiP

Dlaczego „Domek z bajki 3-, 4-, 5-, 6-latki WSiP” to coś więcej niż książka?

„Domek z bajki 3-, 4-, 5-, 6-latki WSiP” to propozycja dla rodziców i nauczycieli, którzy chcą wspierać dziecko w codziennym rozwoju w sposób naturalny i angażujący. Zamiast jednego, statycznego tekstu otrzymujesz zestaw, który łączy czytanie, słuchanie oraz obrazkowe opowieści. Dzięki temu dziecko łatwiej skupia uwagę, ćwiczy pamięć i buduje własne skojarzenia.

W centrum programu stoi rozwijanie wyobraźni, mowy oraz logicznego myślenia. Bajki i klasyczne utwory literatury dziecięcej pomagają oswajać język, rozwijać słownictwo oraz rozumienie przyczynowo-skutkowe. To również świetny pretekst do rozmów: „co się stało?”, „dlaczego?”, „jak bohater mógłby postąpić inaczej?”.

Klasyka literatury dziecięcej w wersji dostosowanej do wieku

W środku znajdziesz 20 utworów klasyki literatury dziecięcej, w tym m.in. teksty Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Ludwika Jerzego Kerna, Wandy Chotomskiej, Marii Konopnickiej oraz Aleksandra Fredry. To zestaw, który pozwala dziecku obcować z literaturą znaną i cenioną, ale podaną w formie przyjaznej dla najmłodszych.

Ważnym elementem jest również to, że utwory mają teksty w wersji drukowanej oraz audio. Audio jest dostępne w formie kodów QR, co ułatwia korzystanie z materiałów także w domu, w podróży czy podczas zajęć przedszkolnych. Dzięki temu dziecko może słuchać interpretacji, a jednocześnie śledzić tekst.

136 pełnostronicowych ilustracji A4 i historyjki obrazkowe do każdego utworu

Jednym z największych atutów produktu są 136 pełnostronicowych ilustracji w formacie A4. Każda ilustracja jest częścią historyjek obrazkowych, przygotowanych do każdego utworu. To sprawia, że czytanie i opowiadanie staje się bardziej dynamiczne i zrozumiałe nawet dla dzieci, które dopiero uczą się dłużej koncentrować.

Obrazki wspierają rozumienie treści i porządkowanie wydarzeń. Dziecko widzi, co dzieje się w danej chwili, a następnie łatwiej odtwarza przebieg historii w swojej kolejności. Takie ćwiczenie sprzyja logicznemu myśleniu i rozwija umiejętność opowiadania.

Audio z interpretacjami – kiedy dziecko słucha, a Ty rozmawiasz

„Domek z bajki 3-, 4-, 5-, 6-latki WSiP” oferuje audio do utworów w formie kodów QR. Interpretacje przygotowali: Danuta Stenki, Krzysztof Tyniec, Cezary Żak oraz dzieci. Taka różnorodność głosów zwiększa atrakcyjność materiału i pomaga utrzymać uwagę.

W praktyce możesz wykorzystać nagrania na kilka sposobów: najpierw słuchanie, potem oglądanie ilustracji, a na końcu wspólne odczytanie fragmentów z wersji drukowanej. To naturalna droga do rozmów o emocjach bohaterów, motywacjach i konsekwencjach działań.

Dla kogo jest „Domek z bajki 3-, 4-, 5-, 6-latki WSiP”?

Nazwa produktu wskazuje, że to propozycja dla szerokiej grupy wiekowej: 3-, 4-, 5- i 6-latków. Taki zakres pozwala stosować tę samą pozycję w przedszkolu i w domu, bez konieczności szukania osobnych materiałów dla każdego etapu. Dziecko może poznawać historie zgodnie ze swoim tempem – raz bardziej słuchając, innym razem skupiając się na obrazach.

Jeśli zależy Ci na wspieraniu rozwoju komunikacji i myślenia, to zestaw sprawdzi się zarówno podczas zajęć z nauczycielem, jak i w codziennym rytmie czytania. Wykorzystasz go do pracy indywidualnej, w parach lub w grupie.

Cecha Wartość
Nazwa Domek z bajki 3-, 4-, 5-, 6-latki WSiP
SKU ef42f454cdd4
Cena 146.59 zł
Liczba utworów 20
Ilustracje 136 pełnostronicowych ilustracji w formacie A4 (historyjki obrazkowe do każdego utworu)
Formy materiałów teksty utworów w wersji drukowanej oraz audio (kody QR)
Interpretacje audio Danuta Stenki, Krzysztof Tyniec, Cezary Żak oraz dzieci

Jak wykorzystać książkę w domu i w przedszkolu?

Żeby w pełni skorzystać z potencjału „Domek z bajki 3-, 4-, 5-, 6-latki WSiP”, możesz wprowadzić proste rytuały. Na przykład: wspólne oglądanie ilustracji, następnie odsłuch audio, a na końcu rozmowa dziecka z dorosłym o tym, co widzi i rozumie. Taka sekwencja wzmacnia mowę i pomaga w budowaniu wypowiedzi.

Jeśli pracujesz z grupą, świetnie sprawdzą się krótkie aktywności: wskazywanie kolejnych scenek, nazywanie postaci oraz układanie wydarzeń w logicznej kolejności. Dziecko uczy się wtedy nie tylko słów, ale też porządkowania myśli.

  • Wykorzystuj kody QR, by przełączać się między czytaniem a słuchaniem.
  • Omawiaj ilustracje, pytając o przyczynę, skutek i uczucia bohaterów.

Wybór dla rodziców, którzy stawiają na rozwój wyobraźni

„Domek z bajki 3-, 4-, 5-, 6-latki WSiP” łączy klasykę z nowoczesnym sposobem prezentacji treści. Dzięki dużej liczbie ilustracji oraz audio w kodach QR dziecko ma szansę wejść w świat opowieści wieloma zmysłami. To szczególnie ważne na etapie, gdy mowa dopiero się kształtuje, a koncentracja jest zmienna.

W efekcie otrzymujesz zestaw, który może towarzyszyć dziecku przez dłuższy czas – od pierwszych rozmów o treści, po bardziej świadome opowiadanie własnymi słowami. A przy tym korzystasz z dorobku wybitnych twórców literatury dziecięcej.