„część 1” – maturalne karty pracy zgodne z wytycznymi CKE
„część 1” to praktyczny zbiór maturalnych kart pracy, stworzony z myślą o uczniach, którzy chcą dobrze przygotować się do egzaminu. Publikacja została opracowana tak, aby odpowiadać wytycznym CKE, dzięki czemu praca z materiałem jest uporządkowana i bliższa realnym oczekiwaniom egzaminacyjnym.
W książce znajdziesz zadania oraz tematy wypracowań, które obejmują kluczowe obszary związane z dziejami. To szczególnie ważne, gdy zależy Ci na systematycznym przechodzeniu przez zagadnienia i utrwalaniu najczęściej sprawdzanych wątków.
Co istotne, autorzy przygotowali także materiał wspierający: odpowiedzi do wszystkich zadań oraz kryteria oceniania do wypracowań są udostępnione na stronie internetowej wydawnictwa. Dzięki temu możesz szybciej weryfikować swoje rozwiązania i uczyć się na konkretnych wskazówkach.
Zakres tematyczny: starożytność i średniowiecze
„część 1” koncentruje się na tematyce starożytności i średniowiecza. Taki wybór sprawia, że publikacja jest dobrym narzędziem do powtórek i przygotowań, gdy chcesz uporządkować wiedzę oraz przećwiczyć formy zadań, które pojawiają się na egzaminie.
W praktyce oznacza to, że pracujesz nie tylko z informacjami „do przeczytania”, ale z materiałem, który prowadzi Cię przez zadania i tematy wypracowań. To pomaga ćwiczyć zarówno rozumienie treści, jak i umiejętność formułowania odpowiedzi zgodnych z oczekiwaniami.
Na końcu publikacji zamieszczono również przykładowy test wraz z odpowiedziami, co ułatwia sprawdzenie postępów. Dzięki temu możesz przetestować swój poziom oraz zobaczyć, na co zwrócić szczególną uwagę w dalszej nauce.
Jak korzystać z kart pracy, by realnie podnieść wynik
Jeśli przygotowujesz się do egzaminu, warto pracować z publikacją etapami: najpierw rozwiązuj zadania, a następnie porównuj swoje odpowiedzi z tym, co przygotowało wydawnictwo. W „części 1” odpowiedzi do wszystkich zadań są dostępne na stronie internetowej wydawnictwa, a kryteria oceniania do wypracowań pozwalają sprawdzać jakość pracy.
W przypadku wypracowań kluczowe jest nie tylko „co” napisać, ale także „jak” to ułożyć. Kryteria oceniania pomagają zrozumieć, w jaki sposób budować wypowiedź, by była zgodna z wymaganiami egzaminacyjnymi.
- Rozwiązywanie zadań krok po kroku i weryfikacja odpowiedzi na stronie wydawnictwa
- Ćwiczenie wypracowań z wykorzystaniem kryteriów oceniania
- Sprawdzenie efektów dzięki przykładowemu testowi z odpowiedziami na końcu publikacji
Dane techniczne publikacji
Poniżej znajdziesz wszystkie informacje potrzebne do szybkiej identyfikacji produktu: od danych bibliograficznych po format i liczbę stron.
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | część 1″ |
| SKU | 451b674ed77e |
| ISBN | 978-83-267-2714-6 |
| EAN | 9788326727146 |
| Wydawnictwo | Nowa Era |
| Autorzy | Tytus Izdebski, Agnieszka Izdebska, Artur Kowalski |
| Rok wydania | 2016 |
| Ilość stron | 104 |
| Oprawa | miękka |
| Format | 21.0×29.5 cm |
| Cena | 7.09 zł |
Dlaczego warto sięgnąć po „część 1” Nowa Era
Wybór odpowiednich materiałów do egzaminu ma ogromne znaczenie, bo wpływa na tempo nauki i jakość utrwalania wiedzy. Publikacja „część 1” jest przygotowana w oparciu o wytyczne CKE, a jednocześnie oferuje konkretne narzędzia do pracy: zadania, tematy wypracowań oraz przykładowy test na końcu z odpowiedziami.
W dodatku jest to pozycja o jasno określonym zakresie tematycznym (starożytność i średniowiecze), więc możesz skupić się na najważniejszych zagadnieniach. To dobry wybór zarówno dla osób, które dopiero porządkują materiał, jak i dla tych, którzy chcą intensywnie ćwiczyć przed egzaminem.
Jeśli szukasz publikacji, która łączy zadaniowy charakter nauki z dostępem do odpowiedzi i kryteriów oceniania, „część 1” od Nowej Ery spełnia te oczekiwania i ułatwia przygotowania do egzaminu maturalnego.

