My Disney Stars and Friends 2 – nauka angielskiego, która zaczyna się od magii
Jeśli szukasz materiałów, które jednocześnie angażują dziecko i wspierają jego rozwój językowy, świetnym wyborem będzie pozycja: My Disney Stars and Friends 2. Student’s Book + eBook with digital resources. To kurs przedszkolny stworzony specjalnie dla dzieci w wieku 3–5 lat, które dopiero zaczynają swoją przygodę z angielskim. W nauce ważne jest poczucie bezpieczeństwa, rytm i radość z odkrywania — a te elementy są tu obecne od pierwszych stron.
Seria łączy znane, lubiane postacie z animacji Disneya z treściami edukacyjnymi wydawnictwa Pearson. Dzięki temu dziecko uczy się języka w kontekście historii i emocji, a nie w oderwaniu od świata, który rozumie. To podejście sprawia, że nauka staje się naturalna: pojawia się ciekawość, a rodzic lub nauczyciel widzi postępy bez presji.
W praktyce to także materiały zaprojektowane tak, by wspierać motywację. Dzieci lubią opowieści — a gdy opowieść prowadzi je przez proste ćwiczenia językowe, łatwiej utrzymać zaangażowanie i budować nawyk regularnej nauki.
Dlaczego poziom 2 jest dobrym krokiem dla przedszkolaków
Kurs My Disney Stars and Friends 2 rozwija kompetencje w sposób dopasowany do wieku. W tym etapie szczególnie ważne jest budowanie podstaw: oswajanie słownictwa, rozpoznawanie struktur w mowie oraz wzmacnianie pewności siebie. Program stawia na rozwój nie tylko językowy, ale też społeczny i emocjonalny.
Materiał wspiera takie obszary jak samoświadomość, świadomość społeczną oraz wytrwałość. Oznacza to, że dziecko uczy się nie tylko „jak powiedzieć”, ale też jak funkcjonować w grupie, jak reagować w rozmowie i jak kontynuować zadania nawet wtedy, gdy coś jeszcze wymaga powtórki.
Całość opiera się na rygorystycznych podstawach pedagogicznych oraz na podejściu wynikającym z Global Scale of English. To ważne, bo gwarantuje spójność nauczania i logiczne prowadzenie kroków językowych — od prostych elementów ku coraz pewniejszemu używaniu angielskiego.
Jak wygląda nauczanie? Przejrzyste procedury i wsparcie cyfrowe
To kurs, który jest prosty, elastyczny i łatwy w nauczaniu. Nauczyciel otrzymuje przejrzyste procedury w klasie, dzięki czemu zajęcia mają uporządkowaną strukturę. Dla dzieci to ogromna korzyść — gdy wiedzą, co będzie dalej, łatwiej im skupić się na treściach, a mniej energii idzie na „zgadywanie”, jak wygląda lekcja.
W zestawie pojawia się część drukowana oraz cyfrowa: Student’s Book + eBook with digital resources. Taki układ ułatwia korzystanie z materiałów zarówno w klasie, jak i w domu. Dziecko może wracać do treści, a rodzic lub opiekun ma pod ręką format, który wspiera naukę we własnym rytmie.
W ofercie cyfrowej przewidziano Presentation Tool oraz eBooki dla uczniów. To rozwiązania, które pomagają prowadzić zajęcia w sposób atrakcyjny i nowoczesny, bez rezygnowania z edukacyjnej wartości materiału.
Zawartość i praktyczne korzyści dla uczniów oraz nauczycieli
My Disney Stars and Friends to nie tylko książka — to cały system nauczania, który stawia na regularność i czytelne kroki. Materiały zostały przygotowane tak, aby wspierać rozwój językowy w naturalnym kontekście, a jednocześnie dbać o to, by lekcje były zrozumiałe i przyjazne dla przedszkolaków.
W praktyce oznacza to, że dziecko pracuje z treściami, które są „blisko” jego codzienności: pojawiają się sytuacje i wartości, które można odnieść do relacji w grupie. Taki sposób nauczania pomaga budować pozytywne skojarzenia z językiem angielskim — a to kluczowe w wieku 3–5 lat.
Dla nauczyciela istotne jest to, że kurs ma starannie zorganizowane lekcje oraz kompleksową ofertę cyfrową. Dzięki temu łatwiej przygotować zajęcia, utrzymać tempo pracy i dopasować aktywności do możliwości klasy.
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | My Disney Stars and Friends 2. Student’s Book + eBook with digital resources |
| SKU | db92ad987908 |
| Cena | 50.22 zł |
| Grupa wiekowa | 3–5 lat |
| Język | angielski |
| Elementy zestawu | Student’s Book + eBook with digital resources |
| Wsparcie cyfrowe | Presentation Tool oraz eBooki dla uczniów |
| Podstawa programu | Global Scale of English; rygorystyczne podstawy pedagogiczne |
Co wyróżnia ten kurs w codziennej nauce
Uczniowie w tym wieku najlepiej uczą się wtedy, gdy treści są powiązane z emocjami i prostymi aktywnościami. Właśnie dlatego w My Disney Stars and Friends 2 tak mocno obecny jest wątek opowieści oraz postaci z Disneya, a równocześnie pojawiają się elementy edukacyjne dopasowane do przedszkolaków.
- Motywujący start do nauki angielskiego dzięki połączeniu historii Disneya z treściami Pearson.
- Rozwój kompetencji społecznych i wytrwałości, a nie tylko nauka słówek i zdań.
Jak korzystać z materiałów, by dziecko czerpało radość z nauki
W nauce przedszkolnej liczy się powtarzalność i krótkie, przyjemne kroki. Warto wracać do treści z książki i korzystać z eBooka wtedy, gdy dziecko ma ochotę na ponowne przeżycie danej historii lub ćwiczenie raz jeszcze. Dzięki temu język staje się czymś znajomym, a nie zadaniem „na raz”.
Jeżeli uczysz lub prowadzisz zajęcia, możesz oprzeć lekcję o przejrzyste procedury — a elementy cyfrowe wykorzystać jako dodatkowe wsparcie. Presentation Tool pomaga utrzymać uwagę grupy i ułatwia pokazanie materiału w przystępny sposób, co jest szczególnie ważne w pracy z najmłodszymi.
Ten kurs jest przygotowany tak, by był łatwy w nauczaniu i jednocześnie dawał nauczycielowi narzędzia do prowadzenia zajęć w sposób uporządkowany. A dla dziecka oznacza to spójność, bezpieczeństwo i szybciej zauważalne efekty.
Wybierając My Disney Stars and Friends 2. Student’s Book + eBook with digital resources (SKU: db92ad987908) inwestujesz w zestaw, który łączy inspirację z edukacją. Cena produktu wynosi 50.22 zł, a w zamian otrzymujesz materiały zaprojektowane dla dzieci w wieku 3–5 lat, z cyfrowym wsparciem dopasowanym do nowoczesnego nauczania.

