Bukiniści nad Wisłą

Uliczni antykwariusze, handlujący starymi i używanymi książkami – bukiniści to od lat stały element krajobrazu licznych europejskich miast. 216 paryskich stoisk nad Sekwaną, na których codziennie czeka na swoich szczęśliwych odkrywców 400 tys. książek zostało nawet wpisane na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO!  Zainspirowane tradycją bukinistów nad Sekwaną, Stowarzyszenie Pełna Kultura wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym – operatorem programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, rozpoczęło stacjonarny kiermasz bukinistów na dachu pawilonu Powiśle 11 u stóp Wawelu. 

Krakowscy Bukiniści nad Wisłą w ramach piewrszej edycji w 2018 roku, stali na dachu Pawilonu Powiśle 11, przy popularnym przejściu łączącym ul. Powiśle i Stare Miasto z Bulwarami Wiślanymi i rzeźbą Smoka Wawelskiego. Ekspozycja była  czynna codziennie od 11:00 do 20:00 za wyłączeniem dni niepogodnych. Wydarzenie uzupełniało Krakowski Kiermasz Książki – cykliczną imprezę literacką odbywającą się w wybrane weekendy sezonu wiosenno-letniego na Placu św. Marii Magdaleny, stanowiąc ofertę dla antykwariuszy nieposiadających stałych lokali użytkowych na prowadzenie działalności księgarskiej. 

Spotkania z autorami i wydawcami

Bukiniści nad Wisłą to nie tylko możliwość zakupu taniej lub rzadkiej książki. Dzięki wydarzeniom towarzyszącym można spotkać się z autorem, tłumaczem lub wydawcą. 

Książka dostępna dla każdego

W szerokiej ofercie bukinistów znajdują się zarówno klasyka polskiej i światowej literatury, literatura naukowa i filozoficzna, albumy oraz wydawnictwa pamiątkowe związane z Krakowem.

Książka jako pamiątka z Krakowa

Jedną z rzeczy jakie wyróżniają Bukinistów nad Wisłą od innych wydarzeń tego typu w Polsce i Europie jest pieczątka promująca książkę jako pamiątkę z Krakowa. 

Copyright (c)  2018 Pełna Kultura

Realizacja: Łukasz Suszek